آرمان پخش

شرکت آرمان پخش سراسری جام جم

چگونه می توان میزان فروش در یک سوپرمارکت را افزایش داد؟

نوشته شده توسط : آرمان پخش منتشر شده در : 28 ژانویه 2023

افزایش فروش در سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی

همانطور که می‌دانید امروزه با افزایش تورم، قدرت خرید اقشار مختلف جامعه بطور چشم‌گیری کاهش یافته است. از طرفی با افزایش تعداد سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، رقابت در این زمینه بسیار سخت شده است. اما نگران نباشید! چرا که ما چندین راهکار مختلف را برای افزایش فروش محصولات و در نتیجه سودآوری بلند مدت سوپرمارکت و فروشگاه مواد غذایی شما در نظر گرفته‌ایم.

بنابراین، اگر شما صاحب یک فروشگاه زنجیره‌ای، شرکت پخش مواد غذایی و سوپرمارکت هستید اما در رابطه با روش‌های جذب مشتری اطلاعات کافی ندارید، از شما عزیزان دعوت می‌کنیم که تا پایان مطالب با ما همراه باشید تا گام به گام به موفقیت و رونق کسب و کار شما نزدیک شویم!

نحوه افزایش مشتری و فروش در سوپر مارکت ها
نحوه افزایش مشتری و فروش در سوپر مارکت ها

کاربرد هدایای تبلیغاتی برای افزایش فروش سوپرمارکت و فروشگاه

جالب است بدانید که امروزه کسب و کاری موفق است که افزایش فروش محصولات خود را با استفاده از روش‌های بازاریابی نوین و خلاقانه تضمین کند. به عبارت بهتر، اگر شما هم از درآمد پایین سوپرمارکت خود ناراضی هستید، بهتر است از روش‌های فروش به صورت سنتی صرف نظر کنید! شما می‌توانید با تهیه هدایای تبلیغاتی و چاپ برند خود بر روی آنها، در نهایت راحتی و سرعت برند سوپرمارکت یا فروشگاه خود را در ذهن مشتری‌ ماندگار کنید.

شما می‌توانید هر نوع محصولی را به عنوان هدیه در نظر بگیرید اما بهتر است هدیه تبلیغاتی مورد نظر کاربردی و جذاب باشد! به این ترتیب، مشتری با استفاده از هدیه تبلیغاتی، همیشه به فکر فروشگاه یا سوپرمارکت شما افتاده و در نتیجه فرایند بازگشت مشتری برای خرید مکرر اتفاق می‌افتد. استفاده از هدایای تبلیغاتی تنها یکی از راهکارهای افزایش فروش محصولات شماست!

هدایای تبلیغاتی راهکاری برایافزایش فروش در سوپر مارکت ها است.
هدایای تبلیغاتی از راهکار های مهم درافزایش فروش سوپر مارکت ها می باشد.

در نظر گرفتن تخفیف‌ و شرایط ویژه برای افزایش فروش!

یکی از قدیمی‌ترین و آشناترین روش‌های بازاریابی به منظور افزایش فروش محصولات، در نظر گرفتن تخفیف و شرایط ویژه فروش است! شما می‌توانید برای بعضی از محصولات پر فروش در سوپرمارکت یا فروشگاه مواد غذایی خود تخفیف‌های قابل توجهی را در نظر بگیرید. شاید ایجاد شرایط اقساطی برای خرید از پخش مواد غذایی نیز بتواند به افزایش جذب مشتری و فروش بیشتر کمک شایانی کند.

شما حتی می‌توانید برای افزایش فروش محصولات متنوع خود، چند پیک را برای ارسال محصولات به درب منزل مشتری استخدام کنید. چرا که در زمان شیوع بیماری کرونا اغلب اقشار جامعه تمایلی به خروج از منزل نداشتند. بنابراین، شما می‌توانید با استفاده از پیک، با یک تیر دو نشان بزنید! ابتدا موجب فروش بیشتر محصولات خود و علاوه بر آن، موجب راحتی و سلامت مشتری‌هایتان شوید!

درنظر گرفتن تخفیفات ویژه راهکاریی مناسب برای افزایش قروش فروشگاه های مواد غذایی
طرح های فروش ویژه مسیری برای افزایش درآمد یک فروشگاه

 سوپرمارکت و چیدمان جذاب محصولات!

یکی‌دیگر از روش‌هایی که بر افزایش فروش فروشگاه یا سوپرمارکت شما تاثیر بسزایی دارد، ایجاد نوعی هارمونی و نظم با چیدمان شیک و چشم‌نواز محصولات است! بهتر است سوپرمارکت شما از جلوه بصری فاخر و جذابی برخوردار باشد تا افراد به خرید از فروشگاه شما علاقمند شوند. بطور مثال شما می‌توانید قوطی‌های کنسرو، کمپوت، رب و… را به گونه‌ای طراحی و چیدمان کنید که یک انیمیشن معروف در ذهن مشتری تداعی شود. در ادامه یکی از شخصیت‌های بازی پرنده‌های عصبانی (Angry Birds)، پری دریایی و اشکال متنوع و جذاب دیگر را مشاهده می‌کنید.

چیدمان محصولات در فروشگاه ها اهمییت بسیاری در جذب مشتری دارد.
چیدمان محصولات در فروشگاه ها

این جلوه‌های بصری با استفاده از قوطی‌های فلزی فروشگاه چیدمان شده‌اند و در جذب کودکان به خرید از فروشگاه شما و در نتیجه افزایش فروش محصولات تاثیر شگفت‌انگیزی دارند!

 اگر شما علاوه بر پخش مواد غذایی به طراحی یک سوپرمارکت یا فروشگاه با توجه به سلیقه کودکان توجه کنید، قطعا با فروش بیشتر و کسب درآمد بالاتر در بلند مدت مواجه خواهید شد. شاید استخدام فردی که با پوشیدن لباس عروسکی به جذب کودکان کمک می‌کند، ایده جذاب و خلاقانه‌ای در جهت افزایش فروش محصولات شما باشد. پس امتحانش کنید!

افزایش فروش با استفاده از علایق و محصولات مربوط به کودکان
افزایش فروش با استفاده از جذب کودکان

افزایش فروش محصولات با سوپرمارکت آنلاین

یکی دیگر از راهکارهای افزایش فروش، استفاده از ابزارهای فناوری مدرن است. همانطور که می‌دانید ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم و تکنولوژی در امور روزمره ما بسیار حائز اهمیت است! بنابراین، شما نباید تنها به خرید حضوری مشتری اکتفا کنید. بلکه لازم است هر چه سریع‌تر سوپرمارکت خود را به یک آنلاین مارکت تبدیل کنید! به این ترتیب، افراد بسیاری که شاغل هستند یا علاقه‌ای به خرید حضوری ندارند، جذب سوپرمارکت شما می‌شوند. با وجود اینترنت و تلفن هوشمند یا رایانه، هر کسی می‌تواند به سرعت تمامی لوازم مورد نیاز خود را از فروشگاه اینترنتی شما خریداری کند. در نتیجه، افزایش سودآوری سوپرمارکت شما قطعی خواهد بود!

آنلاین سازی سوپر مارکت راهکاری برای جذب مخاطب بیشتر

بکارگیری این چند ترفند ساده و طلایی را فراموش نکنید!

تا به این قسمت از مطالب به چندین راهکار مناسب در جهت افزایش فروش محصولات سوپرمارکت اشاره کردیم. اما شاید اطلاع و استفاده از این چند راهکار ساده و ارزشمند نیز بتواند افزایش فروش محصولات شما را تضمین کند!

چیدمان محصولات مکمل و مرتبط در کنار یکدیگر و افزایش فروش
چیدمان محصولات مکمل و مرتبط در کنار یکدیگر و افزایش فروش

ایجاد یک رابطه دائمی با مشتریان و سودآوری بلند مدت

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، به منظور افزایش فروش محصولات مختلف سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها و… نرم‌افزارهای جذابی طراحی شده‌اند. بطور مثال، شما با استفاده از این نوع نرم‌افزارها می‌توانید در رابطه با مشتریان خود اطلاعات کافی کسب کنید. قطعا مشتری‌های شما با دریافت پیام تبریک تولدشان از طرف سوپرمارکت شما

یک مدیر فروشگاه باید راهکارهای ساخت یک مشتری وفادار را بلد باشد
کسب رضایت مشتری و افزایش فروش محصولات

شگفت‌زده و خشنود خواهند شد! در نتیجه، شما با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توانید یک ارتباط دائمی و صمیمانه را با مشتریان خود داشته باشید و آنها را به خرید مجدد از سوپرمارکت یا فروشگاه خود تشویق کنید. علاوه بر آن، به خاطر داشته باشید که مشتری‌مداری و رفتار محترمانه شما با خریدار مهم‌تر و موثرتر از هر استراتژی دیگری خواهد بود!

 در نهایت امیدواریم از مطالب ارائه شده در رابطه با روش‌های مختلف افزایش فروش در سوپرمارکت و فروشگاه های مواد غذایی استفاده لازم را برده باشید و با استفاده از خلاقیت و نوآوری افزایش فروش محصولات خود و رضایت مشتری را تضمین کنید.

بازگشت به صفحه اصلی